Facebook

Twitter

YouTube

        62-800 Kalisz ul. Kościuszki 6 tel. 62 767 76 10
Polish English French German Russian

Półkolonie w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu

Półkolonie w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu – spotkanie profilaktyczne.

            W związku z trwającymi feriami, w ramach współpracy Powiatowej Stacji Sanitarno –Epidemiologicznej w Kaliszu oraz Straży Miejskiej Kalisza, złożono wizytę dzieciom korzystającym z oferty feryjnej Książnicy Pedagogicznej im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu.

            Spotkanie miało charakter profilaktyczny. Kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia – Elżbieta Wojtyła przeprowadziła zajęcia pod hasłem „NIE DAJ SIĘ GRYPIE”, na którym omówiono - co można zrobić by uchronić siebie i innych przed zachorowaniem. Najpierw odbyła się pogadanka z użyciem prezentacji multimedialnej gdzie zwrócono szczególną uwagę, że stosowanie odpowiedniej higieny osobistej to najlepszy sposób ochrony przed grypą. Pomoże to spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa i jest to także najskuteczniejsza metoda ochrony siebie i innych przed zarażeniem. Następnie przeprowadzono eksperyment pokazujący dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie zasad higieny, a szczególnie prawidłowe mycie rąk. Przedstawiciel Staży Miejskiej – inspektor Agata Dybioch wygłosiła pogadankę nt. bezpieczeństwa oraz wyświetliła film profilaktyczny.

            Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali drobne upominki ufundowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno –Epidemiologiczną w Poznaniu oraz Straż Miejską Kalisza.

Mapa strony

Mapa zagrożeń

Newsletter

×

 

UWAGA!
OSOBY Z PODEJRZENIEM KORONAWIRUSA
LUB PRZYBYWAJĄCE Z OBSZARÓW
ZAGROŻONYCH KORONAWIRUSEM

KONTAKT WYŁĄCZNIE TELEFONICZNY
Cała doba - 660 499 682

Poniedziałek - Piątek - 7.25-15.00

62 7677619
62 7677621
62 7677610