Facebook

Twitter

YouTube

        62-800 Kalisz ul. Kościuszki 6 tel. 62 767 76 10
Polish English French German Russian

GRYPA – lekcja profilaktyki Niepubliczna Szkoła Podstawowa EDUKATOR w Kaliszu

17 stycznia w Powiatowej Stacji sanitarno- Epidemiologicznej w Kaliszu odbyła się kolejna , ale pierwsza w roku 2020 lekcja profilaktyki dla uczniów klasy I Niep. SP „EDUKATOR"
w Kaliszu. Lekcję profilaktyki prowadziła Elżbieta Wojtyła - Kierownik Sekcji OZ i PZ. Dzieciom przedstawiono prezentację dotyczącą profilaktyki grypy, o jakich zasadach w okresie zwiększonej zachorowalności na grypę, należy pamiętać. Przypomniano, jak proste czynności higieniczne mogą uchronić nas przed zachorowaniem i wzmocnić naszą odporność. Odbyły się zajęcia warsztatowe mające na celu przybliżenie przedszkolakom jak ważna jest higiena rąk.

Dzieci odwiedziły laboratorium żywności, gdzie Kierownik Magdalena Wiśniewska oraz pani Joanna Biegańska przekazały interesujące zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa produktów żywnościowych. Dzieci miały okazję poznać sprzęt laboratoryjny, jak pobieramy wymazy z rąk.

Panie Agnieszka Stępniak oraz Joanna Jaroma Woźniak z Sekcji OZ i PZ przeprowadziły pogadankę nt „Bezpieczne ferie”. Podczas spotkania poruszono tematy higieny, bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku,. Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek w postaci kolorowanki. Pierwszaki aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.

E.W.

Mapa strony

Mapa zagrożeń

Newsletter

×

 

UWAGA!

KORONAWIRUS

 

całodobowa infolinia dla obywateli 

222 500 115