Facebook

Twitter

YouTube

        62-800 Kalisz ul. Kościuszki 6 tel. 62 767 76 10
Polish English French German Russian

IX edycja Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kaliszu informuje, iż Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców zapraszają do udziału w IX edycji Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!”, organizowanej w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!”.

Konkurs skierowany jest uczniów klas VI, VII i VIII zainteresowanych zdobyciem i pogłębieniem wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia w szczególności uwzględniającej tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. W roku szkolnym 2019/2020 adresowany jest zarówno do szkół podstawowych, które uczestniczą w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Trzymaj Formę!” jak również tych, które do tej pory nie brały w nim udziału.

W bieżącym roku szkolnym zmodernizowany został Internetowy System Konkursowy do obsługi Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!”, który dostępny jest na stronie www.konkurs.trzymajforme.pl

DOSTĘP DLA SZKÓŁ:

1. Wszystkie szkoły zainteresowane udziałem w konkursie powinny zarejestrować się na stronie www.konkurs.trzymajforme.pl (zakładka Rejestracja). Zgodnie z harmonogramem szkoły mają możliwość rejestracji online w terminie od 16.10.2019r. do 20.12.2019r.

2. Funkcjonalność Internetowego systemu konkursowego została opisana w załączniku nr 5 do regulaminu konkursu.

3. Nowością w stosunku do ubiegłej edycji konkursu, jest możliwość dodania przez nauczycieli „Zgód rodziców dziecka na udział ucznia w konkursie wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!’ rok szkolny 2019/2020 (załącznik nr 6) w formie skanu (pliki pdf, jpg, png) do Systemu. Funkcji tej można używać w sytuacji, gdy jest problem z uzyskaniem mailowej Zgody rodziców (np. rodzic nie posiada skrzynki mailowej, bądź nie docierają do niego maile wysyłane z systemu).

4. Opis ww. funkcjonalności:

a) Nauczyciel wprowadza dane ucznia: imię, nazwisko, klasę (numer, oznaczenie, profil) oraz określa, czy uczeń brał udział w Programie „Trzymaj Formę!”. W przypadku, gdy rodzic nie posiada maila, pole „adres email do rodzica” można pozostawić puste. Następnie należy kliknąć przycisk „dodaj”.

b) Należy przekazać rodzicowi w formie papierowej do podpisu Zgodę rodziców.

c) Po wypełnieniu Zgody rodziców oraz uzyskaniu podpisu rodzica, nauczyciel skanuje dokument lub robi jego zdjęcie.

d) Plik elektroniczny Zgody rodziców (pdf, jpg, png) nauczyciel zapisuje na dysku swojego komputera. Następnie nauczyciel loguje się do Internetowego Systemu Konkursowego
i w tabeli z uczniami, w kolumnie „Załącz plik zgody rodzica” klika w przycisk „Dodaj”.

e) Następnie należy kliknąć w przycisk „Przeglądaj”, wybrać plik elektroniczny Zgody rodziców z dysku komputera, a na koniec kliknąć przycisk „Zapisz”.

f) Zgoda rodziców została dodana, co System potwierdza komunikatem o treści: „Zgoda rodzica dla ucznia: (Imię i nazwisko), została poprawnie zapisana w systemie”.

5. Pozostałe funkcjonalności Internetowego Systemu Konkursowego dla szkół nie uległy zmianie w stosunku do zeszłorocznej edycji.

Serdecznie zapraszamy do udziału w IX edycji Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!” i życzymy powodzenia.

Mapa strony

Mapa zagrożeń

Newsletter

×

 

UWAGA!

KORONAWIRUS

 

całodobowa infolinia dla obywateli 

222 500 115