Facebook

Twitter

YouTube

        62-800 Kalisz ul. Kościuszki 6 tel. 62 767 76 10
Polish English French German Russian

1 LO w Kaliszu – szkolenie Młodzieżowych Liderów Zdrowia - kontra tytoń

W ramach Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce na terenie województwa wielkopolskiego, realizowany jest Projekt edukacyjny ph. Młodzieżowi Liderzy Zdrowia – kontra tytoń. 16 października w I LO im. Adama Asnyka w Kaliszu zostało przeprowadzone szkolenie młodzieży, która 21 listopada w Światowym Dniu Rzucania Palenia będzie przeprowadzała działania dla społeczności lokalnej.

Organizatorem szkolenia była Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kaliszu oraz nauczyciel biologii p. Krystyna Kucińska. Przeprowadzili je: kierownik - Elżbieta Wojtyła, Joanna Jaroma -Woźniak oraz i Agnieszka Stępniak.

Szkolenie składało się z trzech części : teoretycznej, wizualnej i warsztatowej. Przeprowadzono anonimowe badania ankietowe oceniające wiedzę uczniów przed i po zajęciach. Celem szkolenia było dostarczenie wiedzy na temat szkodliwego wpływu palenia tytoniu na organizm człowieka, uzmysłowienie młodym ludziom przyczyn sięgania przez nich po papierosy oraz kształtowanie umiejętności ważnych w kontaktach rówieśniczych - umiejętność zachowania asertywnego, odmawiania itd.

Poinformowano uczestników szkolenia o podstawie prawnej, że od 8 września 2016 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Wśród najważniejszych założeń ustawy znalazło się korzystanie z e-papierosów tak jak z tradycyjnych papierosów.

W trakcie zajęć zaprezentowano również smokerlyzer, za pomocą którego wśród chętnych uczniów dokonano pomiaru zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu a 21 listopada młodzież będzie przeprowadzała badania dla społeczności lokalnej.

Na zakończenie uczestnicy szkolenia uczestniczyli w konkursie, którego laureatem został Stanisław Olek - GRATULUJEMY

 

E.W.

 

Mapa strony

Mapa zagrożeń

Newsletter

×

 

UWAGA!

KORONAWIRUS

 

całodobowa infolinia dla obywateli 

222 500 115