Facebook

Twitter

YouTube

        62-800 Kalisz ul. Kościuszki 6 tel. 62 767 76 10
Polish English French German Russian

„Mały kleszcz- duży problem” – szkolenie

Wraz z nadejściem wiosny 21 marca w Sali Recepcyjnej kaliskiego ratusza odbyło się szkolenie dla pielęgniarek i koordynatorów zdrowia z terenu powiatów: kaliskiego, pleszewskiego, ostrowskiego, ostrzeszowskiego, kępińskiego i krotoszyńskiego.

W szkoleniu uczestniczyło ok. 80 osób. Organizatorem szkolenia była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kaliszu a prowadziła Elżbieta Wojtyła - Kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia. Otwarcia dokonała Anna Napierała – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kaliszu.

Wykład nt. „Co w trawie kąsa?” miała dr n. med. Agnieszka Dyk-Duszyńska z Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

Kolejny wykład „Realizacja projektu „Mały kleszcz – duży problem?” na terenie miasta Kalisza i powiatu kaliskiego wraz z sytuacją epidemiologiczną przedstawiła Elżbieta Wojtyła – Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitrno-Epidemiologicznej w Kaliszu. Dr Jarosław Gruszka - Choroby odkleszczowe: profilaktyka, diagnoza, leczenie.

Hanna Kantor z firmy Portica „Profilaktyka – czyli wiedza i zdrowy rozsądek lub życie pod dyktando kleszczy”.

Omówiono ryzyko niewłaściwego usunięcia kleszcza. Jak zmniejszyć ryzyko ukąszenia. Zawarto tematykę chorób odkleszczowych, szczepień – jako profilaktyki przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu (KZM). Występowanie zachorowalności ma boreliozę i kleszczowe zapalenie mózgu w Polsce i wielkopolsce od 2008 – 2018r.

Za zakończenie każdy uczestnik otrzymał kleszczołapkami oraz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

 

E.W.

Mapa strony

Mapa zagrożeń

Newsletter

×

 

UWAGA!

KORONAWIRUS

 

całodobowa infolinia dla obywateli 

222 500 115