Facebook

Twitter

YouTube

        62-800 Kalisz ul. Kościuszki 6 tel. 62 767 76 10
Polish English French German Russian

„Czyste powietrze wokół nas” w Niepublicznym Przedszkolu „ Miś i lala”

W dniu 26 lutego br. w Niepublicznym Przedszkolu „Miś i lala” obchodzony był Dzień Dinozaura. Na dobry początek wspólnie została zaśpiewana piosenka „Zielony Dinek”. Następnie panie wychowawczynie opowiedziały dzieciom o dinozaurach, kiedy żyły, jak wyglądały i czym się żywiły. Z zainteresowaniem dzieci oglądały ilustracje   w książkach.

Przedszkolaki przyniosły także swoje zabawki dinozaury. Następnie miała miejsce pogadanka o niekorzystnych wpływach zanieczyszczonego powietrza na życie ludzi i zwierząt. Dzieci wymieniały różne znane im dymy i ich pochodzenie (z komina, auta, z papierosów).

Opowieść ruchowa „Czyste powietrze wokół nas” pozwoliła na odszukiwanie i łączenie podobnych emblematów. Przedszkolaki wskazywały na obrazkach i opowiadały o tym, co może się stać, jeśli nieczysty dym dostanie się do płuc (kaszel, kłopoty z oddychaniem czy ból głowy).

Następnie dzieci własnoręcznie malowały portrety Dinusia, porównując go z dużą makietą dinozaura.

Na zakończenie zajęć dzieci mogły sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z Dinusiem w „fotobudce”. Po odpoczynku przyszła kolej na stworzenie dinozaura „Śmieciarza” z kartonów. Makieta pomagała w zbiórce różnych papierowych „odpadków” .W ogródku zostało rozpalone ognisko i dinozaur został spalony.

Dzięki temu dzieci mogły zaobserwować wydobywający się dym i jego rozchodzenie się po okolicy. Stwierdziły, iż dymy im się nie podobają.

J.J.W.

Mapa strony

Mapa zagrożeń

Newsletter

×

 

UWAGA!

KORONAWIRUS

 

całodobowa infolinia dla obywateli 

222 500 115