Facebook

Twitter

YouTube

        62-800 Kalisz ul. Kościuszki 6 tel. 62 767 76 10
Polish English French German Russian

Smak życia, czyli debata o dopalaczach

 

„Smak życia, czyli debata o dopalaczach” – w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dębem w ramach projektu edukacyjnego „Wiem – nie biorę! Jestem bezpieczny”

            W dniu 07 lutego 2019 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dębem odbyło się szkolenie w ramach projektu edukacyjnego: „Wiem nie biorę! Jestem bezpieczny". Działaniami objęto uczniów III klasy gimnazjum. Tematem szkolenia były nowe substancje psychoaktywne czyli tzw. dopalacze. Poprowadzili je pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kaliszu Elżbieta Wojtyła oraz Joanna Jaroma – Woźniak  z Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia.

Celem programu jest dostarczenie młodym ludziom podstawowych informacji na temat tzw.„dopalaczy” i zagrożeń wynikających z ich używania, a w konsekwencji zwiększenia ostrożności i zmniejszenia otwartości na kontakty z tymi produktami.

Spotkanie opierało się na poradniku „Smak życia, czyli debata o dopalaczach”, składało się z wykładu z użyciem prezentacji multimedialnej, ankiet wstępnych i końcowych oraz konkursu z nagrodami. Każdy uczestnik szkolenia otrzymał zaświadczenie oraz materiały edukacyjne.

Mapa strony

Mapa zagrożeń

Newsletter

×

 

UWAGA!

KORONAWIRUS

 

całodobowa infolinia dla obywateli 

222 500 115