Facebook

Twitter

YouTube

        62-800 Kalisz ul. Kościuszki 6 tel. 62 767 76 10
Polish English French German Russian

Pogadanka w Niepublicznym Przedszkolu. im. Marii Konopnickiej w Kaliszu

11 stycznia 2019r. Kierownik Sekcji OZ i PZ Elżbieta Wojtyła we współpracy z funkcjonariuszem Straży Miejskiej Kalisza- Agatą Dybioch, przeprowadziły pogadankę dla 130 przedszkolaków dotyczącą bezpieczeństwa podczas ferii.

W ramach realizacji interwencji nieprogramowej „Akcja Zimowego Wypoczynku” podczas spotkania poruszono tematy mające na celu uwrażliwienie dzieci na zasady bezpiecznego wypoczynku na sankach, lodowisku, na nartach, łyżwach oraz podczas rzucania śnieżkami. Przypomniano: o zdrowym odżywianiu (nie zapominaniu o śniadaniu), ubieraniu się odpowiednio do temperatury panującej na dworz,e a w wolnym czasie przebywaniu na świeżym powietrzu, dbając o aktywność fizyczną, nie zapominaniu o podstawowych zasadach higieny, unikaniu kontaktu z osobami chorymi a w przypadku wystąpienia objawów choroby zgłośmy się do lekarza.

Na zakończenie przeprowadzono zajęcia warsztatowe mające na celu pokazanie jak ważne jest mycie rąk i dbanie o higienę. Dzieci mogły również spotkać się z Cebulkiem – maskotką Straży Miejskiej.

Mapa strony

Mapa zagrożeń

Newsletter

×

 

UWAGA!

KORONAWIRUS

 

całodobowa infolinia dla obywateli 

222 500 115