Facebook

Twitter

YouTube

        62-800 Kalisz ul. Kościuszki 6 tel. 62 767 76 10
Polish English French German Russian

W dniu 10.11.2018r. psycholog ośrodka Pani Magdalena Różańska zorganizowała dla podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego konkurs wiedzy z tematyki tytoniowej, mając na celu zaznajomienie uczennic z negatywnymi skutkami palenia oraz zachęcenie ich do zerwania z nałogiem. Do konkursu przystąpiło 35 dziewczyn, które za udział otrzymały worki
z nadrukiem „Zakaz palenia” ufundowane przez PSSE w Kaliszu. Podopieczne, które uzyskały najlepszy wynik w nagrodę uczestniczyły w rajdzie rowerowo – rolkowym „ Żyj zdrowo i wesoło”.

Dodatkowo w dniu 14.11.2018r. na zaproszenie Pani Magdaleny Różańskiej zorganizowano szkolenie z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej dla podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaliszu. Szkolenie poprowadzili przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kaliszu: kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Elżbieta Wojtyła oraz młodszy asystent Joanna Jaroma-Woźniak.

W ramach szkolenia przeprowadzono ankiety oraz zapoznano uczestników z historią papierosów, ich składem, szkodliwością a także chorobami odtytoniowymi. Dodatkowo zorganizowano konkurs na krzyżówkę, a dla zwyciężczyni PSSE w Kaliszu ufundowała nagrodę.

Na zakończenie szkolenia wyświetlono film edukacyjny. Każdy uczestnik spotkania otrzymał materiały edukacyjne oraz mógł skorzystać z badania poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Mapa strony

Mapa zagrożeń

Newsletter

×

 

UWAGA!

KORONAWIRUS

 

całodobowa infolinia dla obywateli 

222 500 115