Facebook

Twitter

YouTube

        62-800 Kalisz ul. Kościuszki 6 tel. 62 767 76 10
Polish English French German Russian

Podsumowanie etapu powiatowego konkursu „Nie daj szansy AIDS”

Podsumowanie etapu powiatowego konkursu „Nie daj szansy AIDS” na film pod tytułem „Krótki film o HIV” w ramach Światowego Dnia AIDS

26 listopada 2018r. w ramach Światowego Dnia AIDS, który przypada 1 grudnia, przy współpracy Powiatowej Stacji Sanitarno –Epidemiologicznej w Kaliszu, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Asnyka podjęto następujące działania:

- przeprowadzono Konferencję na temat HIV/AIDS z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej - Oddział Terenowy w Poznaniu, w której uczestniczyła młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna, nauczyciele, zaproszeni goście – 120 osób,

- podsumowano etap powiatowy konkurs „Nie daj szansy AIDS” na film pod tytułem „Krótki film o HIV”. Państwowa Inspekcja Sanitarna województwa wielkopolskiego już po raz 15 zorganizowała konkurs „Nie daj szansy AIDS” dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

W tym roku nawiązano współpracę z Polskim Towarzystwem Oświaty Zdrowotnej - Oddział Terenowy w Poznaniu, które pozyskało grant z programu „Pozytywnie Otwarci”. W naszym powiecie zwycięzcą została Justyna Tomczyk - uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu, która weźmie udział w finale wojewódzkim 7 grudnia w kinie Muza w Poznaniu.

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kaliszu i Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej - Oddział Terenowy w Poznaniu.

Dodatkowo szkolni koordynatorzy otrzymali podziękowania za zaangażowanie
w realizację etapu szkolnego i powiatowego konkursu „Krótki film o HIV”.

Celem podjętych działań jest propagowanie wiedzy o HIV i AIDS wśród społeczności lokalnej.

1 miejsce film

A.S.

Mapa strony

Mapa zagrożeń

Newsletter

×

 

UWAGA!

KORONAWIRUS

 

całodobowa infolinia dla obywateli 

222 500 115