Facebook

Twitter

YouTube

        62-800 Kalisz ul. Kościuszki 6 tel. 62 767 76 10
Polish English French German Russian

Obchody Światowego Dnia bez Tytoniu

          W związku z przypadającym w dniu 31 maja 2018r. Światowym Dniem bez Tytoniu pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kaliszu Sekcji Oświaty Zdrowotnej, 30 maja 2018r. zorganizowali dwie akcje informacyjno – edukacyjne.

         Pierwsza z nich na zaproszenie dyrektora przeprowadzona została w Zespole Szkół Techniczno – Elektronicznych w Kaliszu. W ramach działań zorganizowano rozdawnictwo materiałów edukacyjnych oraz badania smokerlyzerem – urządzeniem sprawdzającym poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Z badań skorzystali zarówno uczniowie jak   i pracownicy szkoły.

         Drugie działanie, dzięki przychylności dyrekcji szkoły przeprowadzono wraz z grupą 6 uczniów oraz Panią wicedyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu. Oddelegowana młodzież wcześniej uczestniczyła w szkoleniu dla Młodzieżowych Liderów Zdrowia – kontra tytoń. Zorganizowano badanie smokerlyzerem i rozdawnictwo materiałów na ulicy Kościuszki w Kaliszu, głównie przed Urzędem Miasta. Uczniowie odwiedzili również Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza, gdzie za zgodą kierownika przeprowadzono badania. Młodzież za włączenie się do akcji oraz ogromne zaangażowanie otrzymała podziękowanie od p.o. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kaliszu Anny Napierała.

J.J.W.

Mapa strony

Mapa zagrożeń

Newsletter

×

 

UWAGA!

KORONAWIRUS

 

całodobowa infolinia dla obywateli 

222 500 115