Facebook

Twitter

YouTube

        62-800 Kalisz ul. Kościuszki 6 tel. 62 767 76 10
Polish English French German Russian

Profilaktyczny Dzień Kobiet w Gastronomiku

W dniu 8 marca 2018 r. w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im Janka Bytnara "Rudego" w Kaliszu odbyła się konferencja dotycząca zdrowia i stylu życia współczesnej kobiety w ramach innowacyjnego projektu edukacyjnego „Forum Zdrowia Kobiety Nowoczesnej”. Jej celem była edukacja zdrowotna i promocja zdrowia, jako nabywanie kompetencji zdrowotnych przez kobiety. Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemilogicznej zostali zaproszeni do udziału w powyższej imprezie.

W ramach konferencji odbyły się prelekcje poruszające ważne aspekty zdrowia kobiety przeprowadzone przez przedstawicieli: Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Kaliszu, Kaliskiego Klubu „Amazonki", Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Kaliszu, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kaliszu oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu.

Zgodnie z ustaleniami kierownik Sekcji Epidemiologiczne – Mariola Dwużnik przedstawiła temat - „Wirus HCV - realne zagrożenie”, a pracownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia - Agnieszka Stępniak poinformowała o możliwości skorzystania z materiałów dotyczących tematyki onkologicznej i zachęcających do badań oraz materiałów do programu „ARS, czyli jak dbać o miłość” i programu „Wybierz życie – pierwszy krok”.

      Spotkanie zakończyły warsztaty kosmetyczne - Kosmetyki DIY. Inicjatorem i opiekunem merytorycznym była Elwira Wiśniewska-Walczak- nauczyciel ZSGH.

A.S.

 

Mapa strony

Mapa zagrożeń

Newsletter

×

 

UWAGA!

KORONAWIRUS

 

całodobowa infolinia dla obywateli 

222 500 115