Facebook

Twitter

YouTube

        62-800 Kalisz ul. Kościuszki 6 tel. 62 767 76 10
Polish English French German Russian

Akcja profilaktyczna „Zdrowy Kalisz”

Na zaproszenie pani wiceprezydent miasta Kalisza Karoliny Pawliczak przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kaliszu po raz kolejny uczestniczyli w akcji profilaktycznej „Zdrowy Kalisz”.

Festyn zdrowotny ph. „Zdrowy Kalisz – od juniora do seniora” odbył się 3 września 2017 roku, na Rynku Głównym. W dniu tym pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej z Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia przeprowadzili wiele działań profilaktycznych, promujących zdrowie wśród uczestników imprezy. W punkcie informacyjno - edukacyjnym Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej dla chętnych przeprowadzono:

- badania zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu przy użyciu smokerlyzera,

- quizy dla dzieci, młodzieży i dorosłych na temat zdrowego stylu życia, wolego od wszelkich używek.

Pracownicy Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia udzielali również porad i rozdawali materiały informacyjno – edukacyjne.

Dodatkowo można było skorzystać z alkogogli - specjalnych okularów, które umożliwiają trzeźwej osobie spojrzenie na świat oczami osoby pod wpływem alkoholu.

Wszyscy uczestnicy quizów, za udzielenie prawidłowych odpowiedzi otrzymali gadżety od przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kaliszu.

            Działania promujące zdrowy styl życia prowadzone były aktywnie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

A.S.

 

Mapa strony

Mapa zagrożeń

Newsletter

×

 

UWAGA!

KORONAWIRUS

 

całodobowa infolinia dla obywateli 

222 500 115