Facebook

Twitter

YouTube

        62-800 Kalisz ul. Kościuszki 6 tel. 62 767 76 10
Polish English French German Russian

14 lipca 2017 roku, pracownicy Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kaliszu: kierownik - Elżbieta Wojtyła oraz młodszy asystent Joanna Jaroma-Woźniak w ramach Akcji Letniego Wypoczynku odwiedziły klub osiedlowy KSM przy ul. Serbinowskiej 25 w Kaliszu.

Działania można było przeprowadzić dzięki przychylności Kierownika klubu – pani Krystyny Licznerskiej.

Pierwszym etapem spotkania było szkolenie dla dzieci- 50 uczestników półkolonii. Pani Kierownik Elżbieta Wojtyła gorąco przywitała wszystkich zgromadzonych                           i przedstawiła harmonogram spotkania. Następnie Pani Joanna Jaroma-Woźniak, przeprowadziła szkolenie z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej, przygotowanej specjalnie na tą okazję. Głównym celem szkolenia, było zwrócenie uwagi na zagrożenia jakie czają się na dzieci podczas wakacji. Dzieci były bardzo aktywne, zadawały mnóstwo pytań oraz aktywnie włączały się do rozmowy.

Następnie opiekunowie grupy w składzie: Marta Suwara, Jakub Chaberski oraz Marek Wojciechowski przeprowadzili konkurs sprawdzający znajomość znaków drogowych i przepisów ruchu drogowego. Dzieci wykazy się bardzo dobrą znajomością i bez problemu rozpoznawały wszystkie znaki oraz uzupełniały maty o brakujące.

Kolejnym etapem spotkania był konkurs na krzyżówkę oraz hasło bezpiecznych wakacji z nagrodami ufundowanymi przez Państwową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną. Dzieci ekspresowo poradziły sobie z rozwiązaniem krzyżówki. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Oliwia Młynarczyk, która to wymyśliła hasło: „Uważaj na wakacjach by były zdrowe i spokojne!”. Drugie miejsce zajęła Julia Stefańska a jej hasło to : „ Bezpieczne wakacje. Bezpieczny rok!”. Natomiast trzecia była Sandra Banaszak, której hasło brzmiało: „Nie wiesz co to, nie dotykaj, lepiej mamy spytaj”. W nagrodę dziewczynki otrzymały: za I miejsce- krokomierz, za II miejsce- plecak a za III miejsce bidon.

 

Podsumowując spotkanie przebiegło w bardzo miłej i radosnej atmosferze.

Mapa strony

Mapa zagrożeń

Newsletter

×

 

UWAGA!

KORONAWIRUS

 

całodobowa infolinia dla obywateli 

222 500 115