Facebook

Twitter

YouTube

        62-800 Kalisz ul. Kościuszki 6 tel. 62 767 76 10
Polish English French German Russian

 

Szkolenie - 2017r. w Zespole Szkół im. Ks. Augustyna Kordeckiego w Iwanowicach

W dniu 04.04.2017r. w ramach projektu „Bądźmy zdrowi - wiemy, więc działamy”  Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kaliszu zorganizowała szkolenie dla młodzieży gimnazjalnej dotyczące racjonalnego odżywiania i aktywności fizycznej oraz skutków złego stylu życia wśród młodzieży. Każdy z bloków tematycznych składał się z wykładu i zajęć warsztatowych.

W ramach ćwiczeń warsztatowych uczestnicy pracowali w kilkuosobowych zespołach, podczas których uczyli się dziennego rozkładu posiłków, rozwiązywała hasła w formie kalamburów; układała puzzle dotyczące podziału produktów spożywczych na grupy i piramidy zdrowia; projektowali plakaty zachęcające do racjonalnego odżywiania i aktywności fizycznej dla różnych grup ludności (seniorów, osób dorosłych, młodzieży oraz małych dzieci i ich rodziców). Na zakończenie szkolenia wszyscy uczestnicy rozwiązywali krzyżówkę, której zwycięsca otrzymał nagrodę ufundowaną przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Kaliszu.

Młodzież uczyła się także obliczać i interpretować swoje BMI, odczytywać dane z etykiet produktów. W szkoleniu uczestniczyło 25 osób. Wykłady i warsztaty prowadzili pracownicy Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Kaliszu Elżbieta Wojtyła oraz Agnieszka Stępniak.

Dyrekcji pani Janinie Nowak dziękujemy za możliwość przeprowadzenia szkolenia.

E.W

20170330 08294720170330 082954

Mapa strony

Mapa zagrożeń

Newsletter

×

 

UWAGA!

KORONAWIRUS

 

całodobowa infolinia dla obywateli 

222 500 115