Facebook

Twitter

YouTube

        62-800 Kalisz ul. Kościuszki 6 tel. 62 767 76 10
Polish English French German Russian

31maja

Dzień ten ma zwrócić uwagę na szkodliwość palenia papierosów.

Palenie jest przyczyną przedwczesnych zgonów na całym świecie. Żaden inny czynnik nie ma tak istotnego negatywnego wpływu na stan zdrowia ludzi. Uzależnienie od tytoniu jest już uznawane jako jednostka chorobowa. Zespół uzależnienia od tytoniu charakteryzuje się: silną potrzebą używania tytoniu, pomimo wiedzy o szkodliwych następstwach a także trudnościami kontrolowania tego zachowania. Najważniejsze wskaźniki uzależnienia to: budzenie się w nocy ,,na papierosa”; palenie w pierwszych minutach po przebudzeniu i wypalanie dużej liczby papierosów codziennie. Negatywne skutki palenia tytoniu nie ograniczają się jedynie do samych palaczy. Osoby znajdujące się w otoczeniu palących czyli tzw. „bierni palacze” zmuszeni są do inhalowania toksycznych składników dymu, pochodzącego z dwóch strumieni: głównego oraz bocznego ze wszystkimi konsekwencjami zdrowotnymi. Przewlekłe narażenie na działanie dymu papierosowego jest przyczyną wielu chorób takich, jakie dotykają samych palaczy np. rak płuc, choroby układu krążenia, choroby układu oddechowego (alergie i przewlekła obturacyjna choroba płuc).

W związku z tym 31 maja namawiam wszystkich palaczy do rozważenia pozbycia się tego nałogu.
Elżbieta Wojtyła Kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kaliszu

Mapa strony

Logowanie

Strona logowania WSSE w Poznaniu.
 

Mapa zagrożeń

Newsletter

×

 

 

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym informujemy o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwo z naszych usług, w tym  złożonych wnioskach, zgłoszeniach Państwa osoby przez lekarzy w drukach ZBL zachorowań oraz/i podejrzeń na chorobę zakaźną, wywiadach epidemiologicznych przeprowadzanych przez naszych pracowników, zbieranych podczas kontroli dokumentacji.

 

Więcej informacji w menu RODO...