Facebook

Twitter

YouTube

        62-800 Kalisz ul. Kościuszki 6 tel. 62 767 76 10
Polish English French German Russian

REALIZACJA PROGRAMU „TRZYMAJ FORMĘ!” W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

„Trzymaj Formę” na terenie Zespołu Szkół w Żelazkowie

Do pobrania -  Trzymaj formę

Sprawozdanie - informacja do pobrania

 

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę" współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia. Partnerami programu są: Agencja Rynku Rolnego oraz Instytut Medycyny Wsi im. W. Chodźki w Lublinie.

Patronami honorowymi programu są: Minister Edukacji Narodowej, Minister Zdrowia, Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Instytut Żywności i Żywienia, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie oraz Federacja Konsumentów.

Celem programu "Trzymaj Formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

Program „Trzymaj Formę!” pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i poszerza ich wiedzę o świecie. Realizowany jest metodą projektu, dzięki czemu wykracza poza podstawę programową i programy nauczania szkoły. Projekty winny służyć promocji aktywności fizycznej, uczyć prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie i zasady wolnego wyboru.

Zainteresowane programem szkoły otrzymują nieodpłatnie zestaw nowoczesnych materiałów dydaktycznych przeznaczonych dla nauczycieli, rodziców i uczniów w skład których wchodzą: poradnik dla nauczycieli, broszura dla uczniów, ulotka dla rodziców oraz plakat z Talerzem Zdrowia.

W programie mogą uczestniczyć wszystkie publiczne i niepubliczne szkoły gimnazjalne oraz podstawowe ( klas V i VI). Szkoły zainteresowane przystąpieniem do programu proszone są o kontakt z właściwą terenowo Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Pracownicy Pionu Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Państwowej Inspekcji Sanitarnej pełnią funkcję lokalnych koordynatorów programu i aktywnie wspierają szkoły w jego realizacji.

Program „Trzymaj Formę!” zapoczątkowany został w roku 2006, obecnie trwa XI edycja (rok szkolny 2016/2017).
Hasło przewodnie XI edycji Programu: „Trzymaj formę aktywnie i zdrowo”.
Dla celów Programu została stworzona interaktywna strona internetowa: www.trzymajforme.pl.

Sprawozdanie z realizacji X edycji programu „Trzymaj Formę!” w woj. wielkopolskim.

Powiatowi koordynatorzy Programu:
Elżbieta Wojtyła, Agnieszka

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

RUSZA SZÓSTA EDYCJA KONKURSU WIEDZY O ZDROWYM STYLU ŻYCIA „TRZYMAJ FORMĘ!”
Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia Trzymaj Formę! to dodatkowa inicjatywa realizowana w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!” promującego zdrowy styl życia wśród młodzieży szkolnej o największym w Unii Europejskiej zasięgu.
W roku szkolnym 2016/2017 odbędzie się już szósta edycja Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!”
Adresatami Konkursu są uczniowie klas I-III gimnazjów zlokalizowane na terenie wszystkich powiatów ze wszystkich województw w Polsce.
Konkurs skierowany jest zarówno do szkół gimnazjalnych, które uczestniczą
w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Trzymaj Formę!”, jak i do tych placówek, które nie realizują Programu.

Konkurs jest trzyetapowy, przy czym I etap - szkolny (w terminie pomiędzy 13 lutego 2017r.,a 3 marca 2017r.), II etap – powiatowy (w terminie 28 kwietnia 2017r.) oraz III-ogólnopolski (w terminie 14-16 czerwca 2017r.).
I i II etap Konkursu zostanie przeprowadzony w formie elektronicznej, w ramach strony internetowej. III edycja Konkursu składa się z części pisemnej wyłaniającej finalistów konkursu oraz części praktycznej wyłaniającej laureatów konkursu.

Już teraz możliwa jest rejestracja szkół zainteresowanych przystąpieniem do Konkursu!
W celu dokonania zgłoszenia oraz uzyskania dodatkowych informacji dotyczących Konkursu zapraszamy na stronę Konkursu www.konkurs.trzymajforme.pl

Mapa strony

Mapa zagrożeń

Newsletter

×

 

UWAGA!

KORONAWIRUS

 

całodobowa infolinia dla obywateli 

222 500 115